MAKIJAŻ PERMANENTNY CO TO JEST?
Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, polegający na trwałym podkreśleniu ust, oczu i brwi. W przypadku oczu najczęściej jest to wykonanie kreski na dolnej i/lub górnej powiece, w przypadku brwi wyregulowanie ich kształtu, natomiast w przypadku ust uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni. Makijaż permanentny to także skuteczna alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, ponieważ zabieg wykonany odpowiednią techniką zapewnia widoczny i naturalny efekt liftingu.
Profesjonalny makijaż permanentny nie tylko podkreśla walory kobiecej urody, ale także doskonale maskuje niedoskonałości, m.in. tuszując defekty skóry, takie jak blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne. Co bardzo ważne makijaż trwały pomaga pozwala odzyskać pewność siebie i naturalny wygląd osobom, które z przyczyn zdrowotnych utraciły włoski brwi lub rzęs.
PODKREŚL TRWALE SWOJĄ KOBIECOŚĆ
WYKONAJ DOSKONAŁY MAKIJAŻ PERMANENTNY
ZACHWYCAJ 24/7
Sekret trwałości makijażu permanentnego
To jak będzie wyglądał efekt końcowy i jak długo makijaż permanentny utrzyma się na naszej skórze, jest kwestią bardzo indywidualną. Na trwałość mikropigmentacji skóry wpływa wiele czynników. Te, na które nie mamy wpływu, jak na przykład cechy osobowościowe oraz takie, które zależą od nas, jak odpowiednia pielęgnacja przed i po zabiegu. I to właśnie odpowiednia pielęgnacja odgrywa bardzo istotną rolę w całym procesie zabiegu makijażu permanentnego, bo dzięki niej dłużej możemy cieszyć się zadowalającym rezultatem.
Na czym polega makijaż permanentny?
Makijaż permanentny jest trwałą metodą, która polega na umieszczeniu pigmentu pod powierzchnią naskórką za pomocą igły. Po zabiegu pojawia się ochronny strup, który wynika z reakcji obronnej organizmu na delikatne uszkodzenie miejscowej tkanki. W momencie, gdy strup samoistnie się złuszczy, kończy się proces gojenia, ale po tym czasie dalej następuje regeneracja naskórka, która trwa od 28 do 50 dni (mają na to wpływ rodzaj cery oraz wiek klientki). W tym okresie następuje utrwalenie makijażu permanentnego, w związku z tym dopiero po 4-6 tygodniach można wykonać korektę, czyli zabieg korygujący i wzmacniający. Czas utrzymania się pigmentu w skórze wynosi średnio od roku do trzech lat, po tym okresie należy odświeżyć makijaż. Skóra to część żywego organizmu i nigdy nie wiadomo, jak zachowa się przy danym zabiegu i jaki ostatecznie będzie jego efekt.
Czynniki mające wpływ na trwałość makijażu permanentnego
Do czynników mających wpływ na trwałość makijażu permanentnego zaliczamy:
- wiek klientki – u kobiet młodych makijaż utrzymuje się krócej, gdyż procesy złuszczania i odnawiania się naskórka zachodzą szybciej niż u kobiet dojrzałych,
- rodzaj cery klientki – w skórze suchej pigment utrzymuje się dłużej, ze względu na wolniejsze i mniej intensywne procesy regeneracji naskórka niż w skórze tłustej,
- sposoby pielęgnacji skóry,
- ekspozycja na promienie słoneczne – im więcej kąpieli słonecznych, tym szybciej makijaż jaśnieje,
- zabiegi złuszczające (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja) powodują złuszczanie naskórka i przez to jaśnienie makijażu,
- głębokość implantacji pigmentu i jego rodzaj,
- przyjmowane leki.
Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego
Przed podjęciem decyzji wykonania zabiegu, bardzo istotne jest uzyskanie wystarczających informacji na temat zdrowia klientki, aby wyeliminować wszelkie przeciwwskazania. Najważniejsze z nich to:
- infekcja górnych dróg oddechowych,
- gorączka,
- czynne zmiany skórno-bakteryjne, grzybicze,
- infekcje wirusowe, aktywna opryszczka,
- zaawansowana cukrzyca,
- choroby serca,
- choroby krwi (hemofilia),
- choroba nowotworowa – w trakcie leczenia oraz do 2 lat po zakończeniu leczenia (w innym przypadku, za zgodą lekarza prowadzącego),
- zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby (Hepatitis),
- skłonności do tworzenia się blizn i keloidów,
- choroba skóry (bielactwo, łuszczyca),
- ciąża i laktacja,
- stany zapalne spojówek i oka, jaskra (w przypadku mikropigmentacji powiek),
- przyjmowanie sterydów, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych i antydepresyjnych,
- występowanie zmian skórnych w obrębie planowanego zabiegu.
Jak przygotować się do zabiegu? Pielęgnacja przed i po zabiegu
Odpowiednie przygotowanie się do zabiegu pozwoli na łatwiejszą pigmentację, a co za tym idzie uzyskanie lepszego i trwalszego efektu. Sposób pielęgnacji zależy od planowanego miejsca zabiegowego. Część czynności przed i po zabiegowych jest wspólnych dla ust, brwi i powiek, ponieważ niezależnie od obszaru musimy zadbać o właściwy stan i dobrą kondycję naszej skóry. Jeśli skóra jest przesuszona, dobrze jest wykonać zabieg odżywczo-nawilżający minimum na tydzień przed zabiegiem. Na dwa tygodnie przed pigmentacją nie wolno opalać skóry i nie wolno stosować zabiegów głęboko złuszczających lub podrażniających.